Mutfak dolabı nasıl seçilir.

Mutfak Dolabında kapak seçimi  

Mutfak dolabında farklı kapak seçenekleri ile karşılaşabiirsiniz.

Nasıl bir kapak seçimi yapmalıyız. Düz kapak membran kapak parlak kapak gibi seçenekler karşımıza çıkmaktadır.

Düz kapaklar  daha ucuza satılmaktadır. Ama mutfak ortamında buhar ve nemli ortamda ömürü biraz daha kısa olmaktadır.  

Kenar kesim yerleri bantlama 

Mutfak dolabı nasıl seçilir 

Mutfak dolabı modelleri  

yapıldığı için  zaman içersinde nem ve buhardan yapışkan kenar bantları çıkabilir ve kapaklarınız şişme ve kabarmaya başlaya bilir.

Buharlı ortamlara en dayanıklı kapak modelleri membran kapaklardır. Bunlar özel fabrika ortamında cns makinalar yardımı ile pres baskı uygulanarak tek parça pvc kaplama yapılarak buhardan etkilenmez. Ve bu kapaklarda diğer düz kapak seçeneklerinden daha fazla renk ve motif seçenekleri seçme  şansınız olacaktır.

Artık günümüzde mutfak dolaplarına el işçiliği daha az entegre olmaktadır. Oymalı veya vernikli mutfak dolapları yerine  pvc kaplama uygulanarak daha modern bir görünüme kazandırılıyor.

Daha çok işçilik azalıyor ve  daha hızlı bir mutfak dolabı imalat edilmiş oluyor.

Resimde gördüğümüz mutfak modeli daha çok fransız işçiliğine sahiptir. Bu tarzda bir mutfağı ğünümüzde yapacak ustayı bulmakta zorlanabilirsiniz. Kapaklar tamamen el işçiliği ile hazırlanmış ve üstüne lake beyaz veya krem boya ile çok şık bir hava katılmıştır. Bu büyüklükte bir mutfağı tabiki her yere sığdırmakta güçlük çekebilirsiniz. Yeriniz en az 40 m2 bir alana sahip olmanız gereklidir.

Küçük ve dar alanlarda aynı görüntüyü  alamaya bilirsiniz.

İletişime geçmek isterseniz. Aşağıdaki Bağlantıya tıklayınız.

http://www.furkancelikkapi.net/kategori/mutfak-dolabi

 

Furkan Çelik Kapı Resmi facebook hesabı Sayfamızı beğenerek kampanyalardan haberdar olabilir ve bizi takip edebilirsiniz.